Lise Yaz Okulu

Koç Üniversitesi, 2017 Yaz Dönemi’nde Lise Yaz Okulu programına devam ediyor!

Program, öğrencilerin yaz döneminde üniversite yaşamının bir parçası olarak akademik anlamda kendilerini geliştirmelerine, üniversite tercihleri öncesinde çeşitli alanlarda bilgi sahibi olmalarına ve katılacakları yoğun aktivite programlarıyla sosyal alanlarda pratik deneyim kazanmalarına fırsat tanıyor!

Programdaki dersler Koç Üniversitesi öğretim üyeleri ve asistanları tarafından verilecek ve lise öğrencilerinin geleceğe dair kararlarını daha iyi şekillendirmelerini, yükseköğrenim tercihini daha bilinçli yapmalarını, üniversite ve kampüs yaşamını yakından tanımalarını sağlayacaktır. Sunulacak tüm dersler, lisans öğrencilerimize sunulan mevcut dersler ve konular üzerinden şekillendirilerek içerik ve program süresine göre öğretim üyelerimiz tarafından uyarlanacaktır.

 

Kimler Katılabilir?

Koç Üniversitesi 2017 “Lise Yaz Okulu” programına derslerini başarıyla tamamlamış ve dil yeterliliği şartlarını sağlayan (CEFR B2 ve üzeri) tüm lise 9.-12. sınıf öğrencileri başvurabilir.

 

Başvuru Ne Zaman?

Erken Başvuru: 02 Ocak - 31 Mart 2017
Başvuru: 01 Nisan - 15 Haziran 2017

tarihleri arasında yapılan başvurular (tüm evraklar eksiksiz olmak koşulu ile) değerlendirmeye alınacaktır.

Not: Program kontenjanı sınırlı olduğu için kabuller başvuru sırasına göre yapılacaktır. Erken başvurularda fiyat farkı bulunmayıp; ders ve tam gün eğitim seçimlerinde öncelik hakkı elde edilmektedir.

 

Program Yapısı

Program Tarihleri: 02 Temmuz - 22 Temmuz 2017 ( 3 hafta )

 • Öğrenciler programda sunulan seçmeli dersler arasından gün/saat grubuna göre 3 adet ders seçeceklerdir.
 • Tüm dersler Koç Üniversitesi öğretim elemanları tarafından İngilizce olarak verilecek ve Pazartesi – Perşembe günleri arasında yapılacaktır.
 • Programın ders geçme notları "Geçti", “Başarıyla Geçti” ve “Üstün Başarıyla Geçti” olmak üzere 3 kategoride verilecektir. Ayrıca programı beklenen devamlılıkla tamamlayan tüm öğrenciler "Katılım Belgesi" alacaktır.
 • Dersler dışında program boyunca öğrenciler okulumuzdaki farklı bölümler hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için her Fakültemizden öğretim üyelerimizle yapılacak “Akademisyenlerle Buluşma Saati”ne katılacaktır.
 • Her Çarşamba günü öğleden sonra çalışma hayatına dair birinci elden bilgi edinebilmek adına “İş Dünyası Buluşmaları” gerçekleşecek ve öğrenciler farklı alanlardaki profesyonellerle bir araya gelecektir.
 • Cuma ve Cumartesi günleri tam günlük faaliyetler ve geziler düzenlenecektir. Aktivite Örnekleri tablosu için tıklayınız.
 • Öğrencilerin programa ve kampüs yaşamına adapte olmasına destek veren, ayrıca ihtiyaç duyduğu her konuda danışabileceği mentorları olacaktır. (Mentorlar Koç Üniversitesi lisans öğrencileridir.)
 • Tüm öğrenciler program süresince üniversitenin kütüphane, spor salonu, vb. imkânlarından ücretsiz yararlanma hakkına sahiptir.
 • Lise Yaz Okulu programı yatılı olup, öğrenciler Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü yurtlarında konaklayacaktır.
 • Program Akışı hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 

Ders Seçimi

Başvuru yapan öğrenciler seçmeli dersleri için aşağıdaki tablodan "Ders 1", "Ders 2" ile “Ders 3” olmak üzere ve tercih sıraları doğrultusunda 3'er ders seçerek başvuru formundaki ilgili kısımda belirtmelidir. 
Dersin uygunluk durumuna ve öğrencinin önceliğine göre, seçmeli derslerden ikisine Pazartesi-Çarşamba diğerine ise Salı-Perşembe günlerinde olmak üzere kayıt yaptırma hakkı verilecektir. 
Seçilen derslere yeterli talep olmaması nedeniyle açılamayacak dersler olması durumunda öğrenciler listelerinde yer alan diğer derslerine yönlendirileceklerdir. 

2017 Yaz Dönemi ders listesi için lütfen tıklayınız.

 

Kurallar ve Öğrencilerin Sorumlulukları

Programa katılan tüm öğrenciler, seçtikleri ders veya derslerin işleniş sürecindeki ödev, sınav ve değerlendirmelerden sorumludur.

Derslere devam mecburiyeti vardır. Ders değerlendirmeleri öğretim üyesinin belirlediği şartlara bağlı olarak yapılmaktadır.

Programa katılan tüm öğrenciler üniversitenin YÖK tarafından belirlenen kural ve yönetmeliklerine tabidir. İlgili linkler için tıklayınız. 

Ayrıca tüm öğrenciler ve aileleri, programın ilk gününde “Davranış Kuralları Beyannamesi” imzalayacak ve programa katılan öğrenci belgede belirtilen tüm kurallardan sorumlu olacaktır.

 

Başvuru için Gerekli Belgeler

 • Başvuru Formu:  ​Adaylar link üzerinden başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalıdır. Başvurunun tamamlanması için formun alt kısmında yer alan yükleme alanına da aşağıdaki belgeler renkli PDF veya JPEG olarak yüklenmelidir:​
 • Öğrencinin neden programa katılmak istediğini anlatan kısa yazı ( Türkçe ya da İngilizce olabilir.)
 • Öğrencinin okulundan talep edeceği, aldığı tüm dersleri kredi ve notlarıyla birlikte gösteren, mühürlü ve onaylı resmi not dökümü (transkript).
 • Başvuru Onay Formu: Form alanından bilgisayara indirilebilir. 
 • Nüfus cüzdanı ve/veya pasaport kimlik sayfasının fotokopisi
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • (Eğer varsa) İngilizce yeterliliği belgeleyen sınav sonucu Kabul edilen belgeler:
  • TOEFL
  • IELTS
  • PTE
  • Cambridge tests: FCE, CAE, CPE

İngilizce sınav sonuçları 1 yıldan eski olmamalıdır.

Başvuruda yukarıda belirtilen İngilizce sınav sonuç belgelerinden herhangi biri ibraz edilemiyorsa, lütfen program yetkilileriyle iletişime geçiniz. ​ 

 

Ücretler

2017 Yaz Dönemi program ücreti 5.900 TL’dir.

Program ücretine eklenecek ana kampüsteki yurtlarda iki ya da üç kişilik oda için 3 haftalık konaklama ücreti 900 TL'dir. (Not: Odalar kura yöntemiyle belirlenmekte olup, oda büyüklüğüne göre fiyat farkı bulunmamaktadır.)

Toplam ücret olan 6.800 TL'ye eğitim, ders materyalleri, tüm aktivite/geziler, günde 3 öğün yemek karşılığı haftalık yükleme yapılan Setcard ve konaklama dâhildir.

Not:

Program ücreti üzerinden:

 • Vehbi Koç Vakfı eğitim kurumlarında (ilköğretim, lise, üniversite) kendisi ya da birinci derece yakını (anne, baba, kardeş) okumuş ya da okumakta olan adaylara %10,
 • Birinci derece yakını Koç Grubu çalışanı olan adaylara %10,
 • Birinci derece yakını Koç Üniversitesi çalışanı olan adaylara %50, 
 • Programa aynı dönemde iki kardeş katılırsa ya da bir kardeş ELC for Kids'e katılırsa, (programların kendi toplam ücreti üzerinden) %5'er indirim uygulanır.

Birden fazla indirim şartını sağlayan adaylara, daha yüksek olan indirim oranı uygulanır. İndirimler birleştirilemez.

 

Ödeme

Ödeme seçenekleriyle ilgili detaylar program yetkilileri tarafından başvuru sahipleriyle paylaşılacaktır.

Başvuru kabulüne dair VPAA Ofisi tarafından onay verildikten ve ödeme linki tarafınıza ulaştıktan sonra, takip eden 4 hafta içerisinde (ya da program son başvuru tarihine kadar) program ücretinin, “Açıklama” kısmına öğrencinin "Adı-Soyadı ve TC Kimlik No" bilgileri yazılarak, ödenmesi gereklidir.

 

İletişim

Telefon: 0212 338 1280
E-posta: summer-academy@ku.edu.tr