Lise İngilizce Kampı

Koç Üniversitesi, 2017 Yaz Dönemi’nde Lise İngilizce Kampı programına devam ediyor!

Program, lise öğrencilerinin yaz döneminde İngilizce becerilerini geliştirmelerine; aynı zamanda üniversite yaşamının bir parçası olarak üniversite tercihleri öncesinde çeşitli alanlarda bilgi sahibi olmalarına ve katılacakları yoğun aktivite programlarıyla güzel bir yaz geçirmelerine fırsat tanıyor!

Programdaki dersler Koç Üniversitesi İngilizce Dil Merkezi (ELC) Okutmanları tarafından verilecek; tüm öğrenciler İngilizce eğitimini seviyelerine göre belirlenmiş sınıflarda, dört temel alanı aynı anda kapsayan (Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma) uygulama ağırlıklı bir formatta olacak.

 

Kimler Katılabilir?

Koç Üniversitesi “Lise İngilizce Kampı” programına derslerini başarıyla tamamlamış ve dil yeterliliği şartlarını sağlayan (CEFR A2, B1 ​veya B2) tüm lise Hazırlık ve 9.-12. sınıf öğrencileri başvurabilir.

 

Başvuru Ne Zaman?

Erken Başvuru: 02 Ocak – 30 Nisan 2017
Başvuru: 1 Mayıs – 15 Temmuz 2017

tarihleri arasında yapılan başvurular (tüm evraklar eksiksiz olmak koşulu ile) değerlendirmeye alınacaktır.

Not: Program kontenjanı sınırlı olduğu için kabuller başvuru sırasına göre yapılacaktır. Erken başvurularda ücret farkı bulunmamaktadır.

 

Program Yapısı

Program Tarihleri: 30 Temmuz – 13 Ağustos 2017 (2 hafta)​

 • Öğrenciler programda İngilizce seviyelerine göre belirlenmiş sınıflarda Pazartesi-Cuma günleri arasında her gün 5 İngilizce dersi alacaktır. (Not: Çarşamba günleri 2 ders yapılmaktadır.) 
 • Program Akışı hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 • Tüm dersler Koç Üniversitesi İngilizce Merkezi (ELC) Okutmanları tarafından verilecektir.
 • Derslerde “Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma” becerileri bir arada kullanılacak ve dersler uygulama ağırlıklı yapılacaktır.
 • Programın ders geçme notları "Geçti", “Başarıyla Geçti” ve “Üstün Başarıyla Geçti” olmak üzere 3 kategoriye ayrılmıştır.
 • Programı beklenen devamlılıkla tamamlayan tüm öğrencilere ders geçme notu, dil gelişimini gösteren ayrıntılı rapor ve “Katılım Belgesi” verilecektir.
 • Dersler dışında, program boyunca öğrenciler okulumuzdaki farklı bölümler hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için her Fakültemizden öğretim üyelerimizle yapılacak “Akademisyenlerle Buluşma Saati”ne katılacaktır.
 • Haftanın belirli günlerinde profesyonel eğitmenler eşliğinde spor dersleri yapılacaktır.
 • Her Çarşamba günü öğleden sonra çalışma hayatına dair birinci elden bilgi edinebilmek adına “İş Dünyası Buluşmaları” gerçekleşecek ve öğrenciler farklı alanlardaki profesyonellerle bir araya gelecektir.
 • Cumartesi ve Pazar günleri tam günlük faaliyetler ve geziler düzenlenecektir. Aktivite Örnekleri tablosu için ​tıklayınız.
 • Öğrencilerin programa ve kampüs yaşamına adapte olmasına destek veren, ayrıca ihtiyaç duyduğu her konuda danışabileceği mentorları olacaktır.
 • Tüm öğrenciler program süresince üniversitenin kütüphane, spor salonu, vb. imkânlarından ücretsiz yararlanma hakkına sahiptir.
 • Lise İngilizce Kampı yatılı olup, öğrenciler Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü yurtlarında konaklayacaktır.
 

İngilizce Seviyesinin Belirlenmesi

Programa başvuran öğrenci en az CEFR A2 (Elementary) seviyede olmalıdır. CEFR A2’den başlamak üzere, CEFR B1 (Intermediate)  ile B2 (Upper Intermediate) seviyesinin sonuna kadar gelmiş olan öğrencilerin başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Not: Seviyesi CEFR C1 (Advanced) ve üzerinde olan öğrencilere Lise Yaz Okulu programımızı tavsiye ediyoruz.

Dil seviyesinin tespiti için aşağıdaki adımlar izlenecektir:

1) Eğer varsa İngilizce yeterliliği belgeleyen sınav sonucu başvuruyla birlikte gönderilir. Kabul edilen belgeler:

 • TOEFL/TOEFL Junior
 • IELTS (General/Academic)
 • PTE
 • PLEP
 • ACT Plan
 • Cambridge tests: FCE, CAE, CPE

Not: Veriliş tarihi 1 seneden eski olan belgeler kabul edilmeyecektir.

Not 2: Adayda, yukarıda belirtilen belgeler ya da bir başka İngilizce seviyesini belirten belge bulunmuyorsa lütfen program yetkilileriyle iletişime geçiniz.

2) Başvurusu onaylanan öğrenci, üniversitemiz tarafından uygulanan seviye belirleme sınavını* online olarak alır. Sınavla ilgili detaylı bilgi başvuru onayıyla birlikte katılımcılara iletilmektedir.

* Not: Online Seviye Belirleme Sınavı mutlaka öğrenci tarafından cevaplanmalı, kesinlikle yardım alınmamalıdır. Test sonucu öğrencinin sınıfının belirlenmesinde kullanılacağı için, eğer İngilizce seviyesi doğru tespit edilemezse öğrencinin programdan herhangi bir fayda sağlayamayacağı unutulmamalıdır​.

Önemli Not: Farklı İngilizce seviyelerinde sınıf açılması, belirlenen minimum sayı ve üzerinde başvuru alınmış olmasına bağlıdır.

 

Kurallar ve Öğrencilerin Sorumlulukları

Programa katılan tüm öğrenciler seçtikleri derslerin işleniş sürecindeki ödev, sınav ve değerlendirmelerden sorumludur.

Derslere devam mecburiyeti vardır. Ders değerlendirmeleri Okutmanın belirlediği şartlara bağlı yapılmaktadır.

Programa katılan tüm öğrenciler üniversitenin YÖK tarafından belirlenen kural ve yönetmeliklerine tabidir. İlgili linkler için  tıklayınız. 

Ayrıca tüm öğrenciler ve aileleri, programın ilk gününde “Lise İnglizce Kampı Davranış Kuralları Beyannamesi” imzalayacak ve programa katılan öğrenci belgede belirtilen tüm kurallardan sorumlu olacaktır.

 

Başvuru için Gerekli Belgeler

 • Başvuru Formu:  Adaylar link üzerinden başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalıdır. Başvurunun tamamlanması için formun alt kısmında yer alan yükleme alanına da aşağıdaki belgeler renkli PDF veya JPEG olarak yüklenmelidir:
 • Öğrencinin neden programa katılmak istediğini anlatan kısa yazı (Türkçe ya da İngilizce olabilir.)
 • Öğrencinin okulundan talep edeceği, aldığı tüm dersleri kredi ve notlarıyla birlikte gösteren, mühürlü ve onaylı resmi not dökümü (transkript).
 • Başvuru Onay Formu: Form alanından bilgisayara indirilebilir.
 • Nüfus cüzdanı ve/veya pasaport kimlik sayfasının fotokopisi
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • Varsa İngilizce yeterliliği belgeleyen sınav sonucu veya üniversite tarafından bildirilen “seviye belirleme sınavı” sonucu. (Koşullar ve kabul edilen belgeler yukarıda belirtilmiştir.)
 

Ücretler

2017 Yaz Dönemi program ücreti 4.600 TL’dir.

Program ücretine eklenecek ana kampüsteki yurtlarda iki ya da üç kişilik oda için 2 haftalık konaklama ücreti 600 TL'dir. (Not: Odalar kura yöntemiyle belirlenmekte olup, oda büyüklüğüne göre fiyat farkı bulunmamaktadır.)

Toplam ücret olan 5.200 TL'ye eğitim, ders materyalleri, tüm aktivite/geziler, günde 3 öğün yemek karşılığı haftalık yükleme yapılan Setcard ve konaklama dâhildir.

Not: 

Program ücreti üzerinden:

 • Vehbi Koç Vakfı eğitim kurumlarında (ilköğretim, lise, üniversite) kendisi ya da birinci derece yakını (anne, baba, kardeş) okumuş ya da okumakta olan adaylara %10,
 • Birinci derece yakını Koç Grubu çalışanı olan adaylara %10,
 • Birinci derece yakını Koç Üniversitesi çalışanı olan adaylara %50, 
 • Programa aynı dönemde iki kardeş katılırsa ya da bir kardeş ELC for  Kids'e katılırsa, (programların kendi toplam ücreti üzerinden) %5'er indirim uygulanır.

Birden fazla indirim şartını sağlayan adaylara, daha yüksek olan indirim oranı uygulanır. İndirimler birleştirilemez.

 

Ödeme

Ödeme seçenekleriyle ilgili detaylar program yetkilileri tarafından başvuru sahipleriyle paylaşılacaktır.

Başvuru kabulüne dair VPAA Ofisi tarafından onay verildikten ve ödeme linki tarafınıza ulaştıktan sonra, takip eden 4 hafta içerisinde (ya da program son başvuru tarihine kadar) program ücretinin, “Açıklama” kısmına öğrencinin "Adı-Soyadı ve TC Kimlik No" bilgileri yazılarak, ödenmesi gereklidir.

 

İletişim

Telefon: 0212 338 1280
E-posta: summer-english-camp@ku.edu.tr