Lise İngilizce Kampı

Koç Üniversitesi, 2018 Yaz Dönemi’nde Lise İngilizce Kampı programına devam ediyor!

Program, lise öğrencilerinin yaz döneminde İngilizce becerilerini geliştirmelerine; aynı zamanda üniversite yaşamının bir parçası olarak üniversite tercihleri öncesinde çeşitli alanlarda bilgi sahibi olmalarına ve katılacakları yoğun aktivite programlarıyla güzel bir yaz geçirmelerine fırsat tanıyor!

Programdaki dersler Koç Üniversitesi İngilizce Dil Merkezi (ELC) Okutmanları tarafından verilecek; tüm öğrenciler İngilizce eğitimini seviyelerine göre belirlenmiş sınıflarda, dört temel alanı aynı anda kapsayan (Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma) uygulama ağırlıklı bir formatta olacak.

 

Kimler Katılabilir?

Koç Üniversitesi “Lise İngilizce Kampı” programına derslerini başarıyla tamamlamış ve dil yeterliliği şartlarını sağlayan (CEFR A2, B1 veya B2’nin sonu) tüm lise Hazırlık ve 9.-12. sınıf öğrencileri başvurabilir.

 

Başvuru Ne Zaman?

Erken Başvuru: 22 Ocak – 30 Nisan 2018
Başvuru: 1 Mayıs – 6 Temmuz 2018

tarihleri arasında yapılan başvurular (tüm evraklar eksiksiz olmak koşulu ile) değerlendirmeye alınacaktır.

Not: Program kontenjanı sınırlı olduğu için kabuller başvuru sırasına göre yapılacaktır. Erken başvurularda ücret farkı bulunmamaktadır.

Önemli Duyuru: Lise İngilizce Kampı başvuruları için belirlenen ana kontenjan 4 Haziran 2018’de dolmuş ve yedek liste açılmıştır.

Program Yapısı

Program Tarihleri: 22 Temmuz – 5 Ağustos 2018 (2 hafta)

 • Öğrenciler programda İngilizce seviyelerine göre belirlenmiş sınıflarda Pazartesi-Cuma günleri arasında her gün 5 İngilizce dersi alacaktır. (Not: Çarşamba günleri 2 ders yapılmaktadır.)
 • Program Akışı hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 • Tüm dersler Koç Üniversitesi İngilizce Merkezi (ELC) Okutmanları tarafından verilecektir.
 • Derslerde “Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma” becerileri bir arada kullanılacak ve dersler uygulama ağırlıklı yapılacaktır.
 • Programın ders geçme notları "Geçti", “Başarıyla Geçti” ve “Üstün Başarıyla Geçti” olmak üzere 3 kategoriye ayrılmıştır.
 • Programı beklenen devamlılıkla tamamlayan tüm öğrencilere ders geçme notu, dil gelişimini gösteren ayrıntılı rapor ve “Katılım Belgesi” verilecektir
 • Dersler dışında, program boyunca öğrenciler okulumuzdaki farklı bölümler hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için her Fakültemizden öğretim üyelerimizle yapılacak “Akademisyenlerle Buluşma Saati”ne katılacaktır.
 • Her Çarşamba günü öğleden sonra çalışma hayatına dair birinci elden bilgi edinebilmek adına “İş Dünyası Buluşmaları” gerçekleşecek ve öğrenciler farklı alanlardaki profesyonellerle bir araya gelecektir.
 • Haftanın belirli günlerinde profesyonel eğitmenler eşliğinde spor dersleri yapılacaktır.
 • Cumartesi ve Pazar günleri tam günlük faaliyetler ve geziler düzenlenecektir. Aktivite Örnekleri tablosu için ​tıklayınız.
 • Öğrencilerin programa ve kampüs yaşamına adapte olmasına destek veren, ayrıca ihtiyaç duyduğu her konuda danışabileceği mentorları olacaktır. Mentorlar, Koç Üniversitesi lisans öğrencileridir.
 • Tüm öğrenciler program süresince üniversitenin kütüphane, spor salonu, vb. imkânlarından ücretsiz yararlanma hakkına sahiptir.
 • Lise İngilizce Kampı programı yatılı olup, öğrenciler Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü yurtlarında konaklayacaktır.
 

İngilizce Seviyesinin Belirlenmesi

Programa başvuran öğrenci en az CEFR A2 (Elementary) seviyede olmalıdır. CEFR A2’den başlamak üzere, CEFR B1 (Intermediate), B2 (Upper Intermediate) seviyelerinin sonuna kadar gelmiş olan öğrencilerin başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Not: Seviyesi CEFR C1 (Advanced) ve üzerinde olan öğrencilere Lise Yaz Okulu programımızı tavsiye ediyoruz.

Dil seviyesinin tespiti için aşağıdaki adımlar izlenecektir:

1) Eğer varsa İngilizce yeterliliği belgeleyen sınav sonucu başvuruyla birlikte gönderilir.
Kabul edilen belgeler:

 • TOEFL/TOEFL Junior
 • IELTS (General/Academic)
 • PTE
 • PLEP Test
 • ACT Plan
 • Cambridge tests: FCE, CAE, CPE

Önemli Not: Veriliş tarihi 1 seneden eski olan belgeler kabul edilmeyecektir.

Not 2: Adayda, yukarıda belirtilen belgeler ya da bir başka İngilizce seviyesini belirten belge bulunmuyorsa, izlenecek adımlar için lütfen tıklayınız.

2) Başvurusu onaylanan öğrenci, üniversitemiz tarafından uygulanan “Online Seviye Belirleme Sınavını” alır. Sınavla ilgili detaylı bilgi başvuru onayıyla birlikte katılımcılara iletilmektedir.

Online Seviye Belirleme Sınavı, mutlaka öğrenci tarafından cevaplanmalı, kesinlikle yardım alınmamalıdır. Test sonucu öğrencinin sınıfının belirlenmesinde kullanılacağı için, eğer İngilizce seviyesi doğru tespit edilemezse öğrencinin programdan herhangi bir fayda sağlayamayacağı unutulmamalıdır.

Önemli Not: Farklı İngilizce seviyelerinde sınıf açılması, belirlenen minimum sayı ve üzerinde başvuru alınmış olmasına bağlıdır.

 

Kurallar ve Öğrencilerin Sorumlulukları

Programa katılan tüm öğrenciler seçtikleri derslerin işleniş sürecindeki ödev, sınav ve değerlendirmelerden sorumludur.

Derslere devam mecburiyeti vardır. Ders değerlendirmeleri Okutmanın belirlediği şartlara bağlı yapılmaktadır.

Programa katılan tüm öğrenciler üniversitenin YÖK tarafından belirlenen kural ve yönetmeliklerine tabidir. İlgili linkler için tıklayınız.

Ayrıca tüm öğrenciler ve aileleri, programın ilk gününde “Davranış Kuralları Beyannamesi” imzalayacak ve programa katılan öğrenci belgede belirtilen tüm kurallardan sorumlu olacaktır.

 

Başvuru için Gerekli Belgeler

Başvuru Formu:

Adaylar link üzerinden başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalıdır. Başvurunun tamamlanması için evrak yükleme alanına aşağıdaki belgelerin tamamı renkli PDF veya JPEG olarak yüklenmelidir:

 • Öğrencinin neden programa katılmak istediğini anlatan kısa yazı (Türkçe ya da İngilizce olabilir.) (250-500 kelime)
 • Öğrencinin okulundan talep edeceği, lise boyunca aldığı tüm dersleri kredi ve notlarıyla birlikte gösteren, mühürlü ve onaylı resmi not dökümü(transkript).
 • Başvuru Onay Formu: Başvuru alanından bilgisayara indirilebilir.
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • İngilizce yeterlilik için belge (Koşullar ve kabul edilen belgeler yukarıda belirtilmiştir.)
 

Ücretler

2018 Yaz Dönemi program ücreti 4.550 TL’dir.

Program ücretine eklenecek ana kampüsteki yurtlarda iki ya da üç kişilik oda için 2 haftalık konaklama ücreti 650 TL'dir. (Not: Odalar kura yöntemiyle belirlenmekte olup, oda büyüklüğüne göre fiyat farkı bulunmamaktadır.)

Toplam ücret olan 5.200 TL'ye eğitim, ders materyalleri, tüm aktivite/geziler ile konaklama dâhildir.

Önemli Not: Program ücretine yemek dâhil değildir. Katılımcılar (ihtiyaç ve alışkanlıklarına göre) günlük 35-40 TL arasında bütçeyle yiyecek ihtiyaçlarını Öğrenci Merkezi’nden karşılayabilirler.

Yaz Dönemi yiyecek işletmeleri ücret tablosu Mayıs ayında ilan edilecektir

 

İndirim Koşulları

Program ücreti üzerinden:

 • Vehbi Koç Vakfı eğitim kurumlarında (ilköğretim, lise, üniversite) kendisi ya da birinci derece yakını (anne, baba, kardeş) okumuş ya da okumakta olan adaylara %10,
 • Birinci derece yakını Koç Grubu çalışanı olan adaylara %10,
 • Birinci derece yakını Koç Üniversitesi çalışanı olan adaylara %50,
 • Programa aynı dönemde iki kardeş katılırsa ya da bir kardeş ELC for Kids'e katılırsa, (programların kendi toplam ücreti üzerinden) %5'er indirim uygulanır.

Not: Birden fazla indirim şartını sağlayan adaylara, daha yüksek olan indirim oranı uygulanır. İndirimler birleştirilemez.

 

Ödeme Bilgileri

 • Ücret ödeme linki, programa katılım onayıyla birlikte program yetkilileri tarafından adayın velisine gönderilir.
 • Program ücret ödemeleri, Yapı ve Kredi bankasının 3D güvenlikli sanal pos linki üzerinden ve kredi kartıyla alınmaktadır. Alternatif bir ödeme yöntemi yoktur.
 • Worldcard özelliği olan tüm kartlara 1-12 arası taksitlendirme imkânı vardır. Diğer banka kartlarıyla yalnızca tek çekim ödeme yapılabilir.
 • Ödeme linki veliye ulaştıktan sonra, takip eden 4 hafta içerisinde (ve en geç program son başvuru tarihine kadar) program ücretinin ödenmesi gereklidir.
 

İletişim

Telefon: 0212 338 1280
E-posta: summer-english-camp@ku.edu.tr